top of page

ONUR BİNAY

BQ6A7637.jpg

Kurucumuz H. Onur Binay, 6 yaşında tenisle tanışmış, 16 yaş milli takımında ülkemizi temsil etmiş, yaş gruplarında bir çok Ankara ve Türkiye derecesi elde etmiştir. 

1999 senesinde Odtü Jeoloji Mühendisliği Bölümü' nde üniversite eğitimine başlamış, 2000 senesinde antrenörlük hayatına atılmıştır. Mezuniyetinin ardından 2007 senesinde, Odtü Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Yüksek Lisans programına başlayıp, Beceri Öğrenimi alanında çalışmış, iş yoğunluğu sebebiyle 2010 senesinde tez aşamasında ara vermek durumunda kalmıştır.

2008 senesinde 16 yaş milli takım antrenörlüğü görevine başlamış, 2010 yılında Türkiye Tenis Federasyonu Teknik Direktörlüğü görevine getirilen, Lluis Bruguera' nın (Roland Garros eski şampiyonu Sergi Bruguera' nın babası ve koçu, Avrupa'nın ilk tenis akademisinin kurucusu) yardımcılığına getirilmiştir. 2014 - 2019 yılları arasında Türkiye Tenis Federasyonu Teknik Direktörlüğü görevini sürdürmüştür.

 

 

Antrenörlük kariyeri boyunca çok sayıda önemli uzmanla çalışmış, uluslar arası ve ulusal gelişim seminerine katılmış, 2 senede bir düzenlenen ITF WCC' de ( Dünya Koçlar Sempozyumu) ana konuşmacı olarak yer almıştır. Çok sayıda milli takım sporcusu yetiştirmiş olan H. Onur Binay, evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

 

bottom of page