top of page

Misyon:

Sporcularımızın performans limitlerine ulaşmalarını sağlamak, tenisi bir eğitim aracı olarak kullanarak; sporu yaşam biçimi haline getirmiş, iş ve ilişki hayatına hazır, vatanına faydalı, çağdaş bireyler yetiştirilmesine destek olmaktır.

Vizyon:

Uluslararası arenada kabul gören bir tenis akademisi olmak. Ülke tenisine yetiştireceğimiz sporcu ve antrenörlerle, Türkiye’nin bir tenis ülkesi olmasında pay sahibi olmak.

Felsefe: 

Sporcumuzun hayatına katmaya çalıştığımız değerleri; kendi hayatımızda özümsemiş olmamız; doğal ve sağlıklı bir eğitim ortamının sağlanması adına son derece kıymetlidir. Yani doğru bir rol model olabilmek, iyi bir eğitmen olmanın ön koşuludur. Bu sebepten antrenör; sporcusundan en çok beklediği özellikler olan; çalışkanlığa, disipline, tutarlılığa, bedenine saygı duymaya, duygularını kontrol edebilmeye, karşılaştığı negatif olayları olumlamaya, çözüm odaklı olmaya, planlı olmaya, iyi ilişkiler kurmaya, yeniliklere açık olmaya, anı yaşayabilmeye, sporcusunun hayatına doğru dokunabilmek adına mecburdur. Bizce antrenörlüğü dünyanın en zevkli mesleği kılan da; sporcumuzun hayatına olumlu katkılar yapabilmek adına, kendi yaşamımızı şekillendirilme çabası içerisine girmemizdir. Bu da Binay Akademi ekibinin her gün bir öncekinden daha iyi olmak adına gelişmek için çalışmasını zorunlu kılar.

bottom of page