top of page
TULU-ELIF.jpeg

Elif Karaelmas  

Y. Mimar

2004 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra, ODTÜ Mimarlık Bölümünden Yüksek Lisans derecesini aldı. 15 yılı aşkın bir süre, mimarlık sektöründe birçok ulusal ve

uluslararası projede mimar olarak çalıştı. 2005-2012 yılları arasında Artı Tasarım ve Bütüner Mimarlık, 2012-2016 yılları arasında Tabanlıoğlu Mimarlık gibi Türkiye' nin önde gelen mimari ofislerinde aktif olarak mimari projelerde yer aldı. 2016 yılından itibaren doğum sebebiyle proje bazlı mimari işlerde yarı zamanlı olarak yer almıştır.  2019 yılı Ağustos ayından itibaren tam zamanlı olarak MIDCOURT adıyla Binay Tenis Akademi ile beraber çeşitli organizasyon, atölye ve etkinlikler düzenleyerek akademiye farkındalık sağlamak adına çalışmaya başladı. Bunlara ek olarak mimari projelere proje bazlı destek olmaya devam ediyor. 

         

         elifkaraelmas

Tulû Tohumcu

Görsel İletişim ve Tasarım Çözümleri

Tulû Tohumcu 2009 yılında Bilkent Üniversitesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi bölümünden mezun oldu. 2014 yılında ise ODTÜ Mimarlık Bölümü Yapı Bilimleri Programından yüksek binaların kentsel çevre ile uyumunu sürdürülebilirlik kavramları üzerinden incelediği teziyle yüksek lisans derecesini aldı. Tohumcu ulusal ve uluslararası birçok platformda çalışmalarını sunarken, kentsel tasarımcı ve peyzaj mimarı olarak mimari projelerde görev aldı. Konferanslarda “mimarlık alanında sürdürülebilirlik”
konusunda araştırmacı olarak yer aldı; sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, atık yönetimi ve yeşil çevre ile ilgili konuların tasarım ile insanlarda farkındalık yaratması konusunda uzmanlaştı. 2015 - 2019 yılları arasında REC Türkiye ekibinde tasarımcı olarak çalıştı; broşür tasarımları, sosyal medya yönetimi, web sitesi içerik ve görsel hazırlanması gibi birçok görsel iletişim ve tasarım faaliyetlerini sürdürdü. Tohumcu şu an kendi firması ile çevre ve geri dönüşüm sektörüne yönelik çalışan şirketlere tasarım desteği sunuyor, iklim değişikliği ve geri dönüşüm konularında sergi konsept hazırlanması ve grafik tasarım hizmeti veriyor.

MIDCOURT ile 2019 yılı Eylül ayında yolları kesişen Tulû Tohumcu, çevreci ve atık yönetimi konusunda adımlar atan MIDCOURT faaliyetlerine görsel tasarım ve iletişim hizmet desteği veriyor.   

          tulu.tohumcu

  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Instagram Simge

bottom of page